Dziś jest środa, 20.03.2019, imieniny Klaudii, Eufemii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Kotwasicach » Aktualności » "Od morza aż do Tatr" Polski Maraton Artystyczny

"Od morza aż do Tatr" Polski Maraton Artystyczny

"Od morza aż do Tatr" Polski Maraton Artystyczny

W czasach pokoju, pozytywny patriotyzm jest niezwykle potrzebną i jednoczącą ludzi postawą społeczną. Dlatego już od najwcześniejszych lat, warto zaszczepiać w sercach dzieci miłość do ojczyzny. Można to robić na wiele sposobów, a zadaniem każdego  dorosłego jest pokazanie dzieciom pełnego wachlarza możliwości na okazywanie przynależności do kraju, w którym żyją, rosną, uczą się i poznają Świat.

Miłość i przywiązanie do Polski  można wyrazić na wiele sposobów. Przykładem jest  taniec, śpiew, rękodzieło ludowe.

Tak też się stało,  16 maja w  Szkole Podstawowej  w Kotwasicach, która zorganizowała dla uczniów klas drugich z terenu gminy Malanów maraton artystyczny pod hasłem „Od morza aż do Tatr”. Maraton został przygotowany w ramach imprez promujących 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Gośćmi honorowymi maratonu byli Panowie: Sławomir Prentczyński- Wójt Gminy Malanów i Andrzej Toms- Przewodniczący Rady Gminy.

Program maratonu składał się z czterech części. W pierwszej  części dzieci z naszej szkoły zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej.  Kolejnym punktem programu był pokaz i nauka zabaw regionalnych: „Gołumbek”, „Nasa koza becy”, „Ojciec Wirgiliusz” oraz „Chłop” w wykonaniu uczestników maratonu.  Zabawy przeplatane były zajęciami  warsztatowymi , podczas których dzieci uczyły się techniki decoupage, ozdabiając drewniane serduszko motywami łowickimi. Wykonały również wianek zdobiony polskimi kwiatami: makami, chabrami i rumiankami wyciętymi z papieru. Zabawę zakończył poczęstunek wielkopolską potrawą- plyndzami- przygotowanymi przez mamy naszych uczniów.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania druhom strażakom, Tomaszowi Owczarkowi oraz Damianowi Grochocińskiemu za udostępnienie sali „Euforia”, paniom: Wiesławie Borkowskiej, Ewie Ptak, Karolinie Dróżdż, Urszuli Słowińskiej, Anecie Andrzejczak, Danucie Majcherek za przygotowanie ciast i placków ziemniaczanych , panu Marcinowi Skurce za oprawę muzyczną,  a także wychowawcom klas drugich: Emilii Andrzejczak, Małgorzacie Karolak i Andżelice Płóciennik za przygotowanie zabaw i udział        w maratonie. 

Dziękujemy za mile spędzony czas.

 

                                                                                                                        Barbara Chojnacka

                                                                                                                        Paulina Miłowska

                                                                                                                        Iwona Krajewska

                                                                                                                       Agnieszka Macikowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności