Dziś jest środa, 20.03.2019, imieniny Klaudii, Eufemii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Kotwasicach » Aktualności » Wycieczka do Kołacinka

Wycieczka do Kołacinka

Wycieczka do Kołacinka

18 grudnia uczniowie klasy drugiej i oddziału przedszkolnego oraz ich opiekunowie odwiedzili Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Już na samym początku wszyscy brali udział w warsztatach ze Śnieżynką. Każdy z uczestników wykonał ozdobę choinkową, którą zabrał ze sobą do domu. 

Nasi milusińscy zobaczyli Krainę Bajek, w której przewodniczką była Śnieżynka. Podczas zwiedzania krainy  zaprowadziła wszystkich do chatki Siedmiu Krasnoludków, po czym dotarła do domku Babci, gdzie zaraz pojawił się Czerwony Kapturek. Przewodniczka Śnieżynka nie
omieszkała też pokazać dzieciom miejsca z postaciami Jasia i Małgosi. Na koniec bajkowej przygody dzieci odwiedziły Królową Śniegu, która była przepiękna! … ale niestety miała serce z lodu. Wędrówka zakończyła się wizytą u Dziadka Mroza.

 W końcu nasi uczniowie dotarli do chaty Mikołaja. No tak, ale tam go nie było! Szukali więc dalej aż doszli do Sali TronowejTam – na wielkim tronie – czekał sam Święty Mikołaj!

Na początku zapytał, czy wszystkie dzieci były grzeczne i czy na pewno zasłużyły na prezenty? Odpowiedź mogła być jedna! Oczywiście, że TAK! Tam w wielkim worze znajdowały się  miłe upominki. Ponieważ dzieci były grzeczne więc każdy losował drobny prezent.

W końcu Kraina Mikołaja to także dobra zabawa. Dzieci mogły poszaleć na sali zabaw. Opuszczając Krainę Mikołaja uczestnicy wychodzili oświetlonym tunelem, który zrobił na nich duże wrażenie.

 

Agnieszka Macikowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności