Dziś jest środa, 20.03.2019, imieniny Klaudii, Eufemii
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Kotwasicach » Aktualności » Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

Wycieczka do Poznania

19 czerwca 2018 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było poznanie stolicy naszego województwa.

Pierwszą atrakcją było zwiedzanie Palmiarni pełnej roślinności z różnych stref klimatycznych oraz oglądanie egzotycznych ryb w akwariach. Pobyt w Palmiarni pozwolił uczestnikom przeżyć niezapomnianą podróż po odległych kontynentach.

Kolejnym punktem wycieczki był poznański Stary Rynek. Warto było zobaczyć wiele zabytkowych, historycznych budynków, pomników oraz zabytkowych fontann. Jednak niewątpliwie największe wrażenie zrobił na nas Ratusz, a także podpatrywanie ,, trykających się " koziołków na wieży. W pobliskich uliczkach zakupiliśmy okolicznościowe pamiątki z wizyty w tym pięknym mieście. Bardzo ciekawym przeżyciem okazał się  również udział w warsztatach kulinarnych w Rogalowym Muzeum prowadzonym przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego Poznaniaka - Wuja Binia.  Poznaliśmy  tam tajniki wypieku świętomarcińskich rogali, które dzieci mogły również samodzielnie przygotować,  a także wiele słów z gwary wielkopolskiej. 

Po smacznym obiedzie udaliśmy się do poznańskiej Galerii Malta, gdzie obejrzeliśmy największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO. Mogliśmy tam podziwiać m.in. figury Roberta Lewandowskiego, Marcina Gortata, a także wykonany z miliona klocków model samolotu Boeing 747. Dla dzieci dużą atrakcją okazała się strefa zabawy, w której mogły wykazać się własną wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością.

Naszą wycieczkę zakończył przejazd kolejką wąskotorową Maltanka wzdłuż jeziora Malta.

Dziękujemy pani dyrektor Iwonie Krajewskiej za jej zorganizowanie oraz Radzie Rodziców za dofinansowanie.

 

 Paulina Miłowska

Agnieszka Macikowska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności