Dziś jest niedziela, 20.06.2021, imieniny Bogny, Florentyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Kotwasicach do 2020 r. » Aktualności » ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

20200109_115651

 

Dnia 9 stycznia 2020r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące skutków zażywania alkoholu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III.      Przeprowadzona lekcja miała uświadomić dzieciom jak alkohol działa na nasze zmysły. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów dzieciaki miały możliwość założenia specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu. Okazało się, że założenie alkogogli skutkuje podwójnym    widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. 

 Ćwiczenia w alkogoglach dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.

 

                                                                                                                                K.N.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności